Meble i fotele biurowe

Fotele biurowe

Home  >>  Fotele biurowe

Fotele biurowe to nieodzowny element ergonomicznego stanowiska pracy przed komputerem lub ogólnie ujmując – pracy biurowej. Żeby stanowisko pracy mogło zostać uznane za ergonomiczne, to musi spełniać pewne wymogi. Chodzi o dostosowanie pewnych wymiarów do sylwetki siedzacego – wysokość siedziska, położenie nóg, ramion, pochylenie głowy itd. Dlatego fotel biurowy przeznaczony do ergonomicznego stanowiska pracy musi być regulowany.

Co podlega regulacji w takim fotelu? Przede wszystkim wysokośc siedziska i pochylenie oparcia, chociaż fotele biurowe z wyższej półki maja tych regulacji znacznie więcej. Najlepiej, żeby był to równiez fotel obrotowy, dla wygody pracownika.

Regulacja oparcia i siedziska to nie wszystko. Równie ważne jest odpowiednie wyprofilowanie tych elementów, dla zapobiegania zmęczeniu mięśni i drętwieniu ich. Podobnie istotne sa materiały uzyte na obicia. Może to byc naturalna skóra, która jest materiałem w pewnym stopniu przepuszczalnym. Dla wielogodzinnej pracy za biurkiem lepsza może okazać się siatka lub mesh. Te materiały zapobiegają poceniu się, dzieki czemu komfort pracy jest wyższy.

Oto przykładowy fotel biurowy ze sklepu internetowego:

Fotel biurowy Ergomax Ergohuman Premium skora (1)